вівторок, 24 жовтня 2017 р.

В селі Зачепилівка встановили меморіальну дошку Борису Олійнику у день народження поета




          Меморіальну дошку на честь поета, Героя України  Бориса Олійника відкрили 22 жовтня на фасаді Зачепилівської неповної середньої загальноосвітньої школи, яка носить ім’я відомого земляка.
Саме у цьому навчальному закладі провів свої шкільні роки Борис Олійник, саме в ці роки він почав друкуватися. Вшанувати пам’ять поета прийшли друзі, односельці, журналісти, представники місцевої влади.

«Я за розвій усіх мов усіх народів, які є в Україні. Але мову титульної нації, котра дала ім'я державі, її громадянам, мають знати усі. Ніхто не вимагає від усіх поспіль знати її в обсязі вчителя-філолога. Але вміти читати, розуміти і мати змогу порозумітися – це ж природно! Чи, може, одну з найбагатших слов'янських мов – українську, котру понад сотню разів забороняли, хтось і досі вважає "нарєчієм"? Тоді нам не по дорозі»

(Борис Олійник)










неділя, 22 жовтня 2017 р.

Нам не треба свічок для романів...

Відбулося засідання літературного клубу Товариство вільних духом. Обговорювали сценарій майбутнього творчого вечора "Нам не треба свічок для романів, романтизмом в нас очі палають". 
Нас об'єднує бажання ділитись світлом і красою, а ім'я цьому - поезія.



середа, 18 жовтня 2017 р.

Я віднайшов такі слова, в яких дзвеніла радість степу й лилася музика жива...

На бібліотечний урок літератури рідного краю з нагоди 80-річчя народного поета, нашого земляка Якова Кухаренка завітали учні 7-го класу (Г. Царенко), 3-го класу (В. Прядко), 2-го класу (Г. Калантиря) Новосанжарськго НВК, місцевий поет В. Чепіжний, пісенний дует Призових, колишній редактор районної газети Л. Яценко та внучка поета Т.Кухаренко.
Творчість Якова Кухаренка надзвичайно мелодійна, пісенна. Його поезія така душевна, щира, сердечна і в той же час - велична і патріотична. Звучало багато віршів  із, на жаль, єдиної збірочки автора «Доля». З них перед нами постає образ поета – справжнього українця, людини світлої душі.
Багато композиторів написали музику на слова Якова Кухаренка. Українська музика та поезія є найзапашніша з усіх гілок на дереві світової народної творчості.
Важливо вивчати і знати творчість людей рідного краю, виховувати у дітей любов і шану до українського народу, який має багату творчу спадщину
«Дай, Боже, нам сили розправити крила і вільно летіти у світ…»
                                                                                                         (Я. Кухаренко)















вівторок, 17 жовтня 2017 р.

Прем'єра книги "Симон Петлюра і Українська Революція 1917 -1921 років"

“Логіка розвитку національного руху на Україні веде до повторення військових подій 1918—1920 рр. Ми хотіли би, щоби неминучість їх була засвоєна широкими кругами громадянства, як і той факт, що цей конфлікт матиме місце незалежно від форми влади в Росії. Всі вони для нас мають однакову вагу, бо однаково не миряться з існуванням державної незалежності України і однаково будуть боротися проти неї і з нею як політичними, так і міліарними засобами”. Так майже 100 років тому писав Голова Директорії Симон Петлюра після поразки Української національної революції 1917—1921 рр. Нині, коли на сході України вже четвертий рік точиться російсько-українська війна, слова С.Петлюри для нас, українців, надзвичайно актуальні.
Молодь має виховуватися на власній історичній спадщині: мати знання з історичного минулого, формувати національну пам’ять, має пробудитись національна свідомість.  Головне питання: чи вчить нас наша історія? Без усвідомлення помилок і причин поразки Визвольних змагань 1917-1921 років у нас немає майбутнього. Бо жорстокий віковічний ворог – Росія – нікуди не зник і не змінив планів щодо України.
Книга «Симон Петлюра і Українська Революція 1917 -1921 років. Статті. Листи. Документи. Спогади.» була видана ПООВТ «Просвіта» в рамках відзначення Року сторіччя Української Революції 1917 -1921 років.
Книгу презентував Голова ПООВТ «Просвіта» М.Г. Кульчинський – український дисидент, політик, народний депутат України ІІІ, ІV,V, VI скликань. На зустріч були запрошені учні 10-х класів Новосанжарського НВК.







пʼятниця, 13 жовтня 2017 р.

Незабутня Берегиня Української пісні


Напередодні  74-х роковин від дня народження Берегині Української пісні Раїси Кириченко бібліотека спільно з ДМШ та терцентром соціального обслуговування провели літературно-мистецький  захід. Пам’ять про видатну співачку всіляко бережуть і шанують в Україні і, зокрема, на Полтавщині, звідкіля у великий світ пісенного мистецтва пролягла її щаслива дорога.

«Скарбницею пісень моє зробилось серце,
Тверда печать моя – прості мої пісні.»

На заході звучали пісні, які співала Раїса Кириченко, у виконанні солістів – учнів та викладачів ДМШ та хору «Багряне листя»
Виставка-інсталяція «Я козачка твоя, Україно» святково прикрасила концертну залу.









пʼятниця, 6 жовтня 2017 р.

Мистецтво як радість життя

           Поетичне слово, музика, живопис…
Без них наше життя було б сірим, саме вони дарують нам внутрішню Радість.
           Цьогорічний вернісаж є продовженням традиції, яка зародилася в бібліотеці ще в кінці 90-х р. ХХст. Ініціатором її був Олександр Дрига, районний архітектор. З невеликого камерного  свята до Дня художника воно переросло у районний конкурс художників та фотохудожників Новосанжарщини.  Як на справжньому вернісажі звучала музика.
           Художники – щасливі люди, бо живуть згідно з внутрішнім покликанням. Їм дано бачити світ навколо себе художнім мистецьким зором. А ми дивимося їх творчі доробки очима душі, і вони не залишають нас байдужими спостерігачами.










Поетична зустріч земляків

           Щедрий і барвистий жовтень подарував нам поетичну зустріч з нашим земляком, уродженцем с. Веселка (с. Воєводівка) , який зараз  мешкає в с. Кочубеївка Чутівського району Сергієм Лисенком – Листопадом. Родзинкою цих  поетичних посиденьок було те, що на зустрічі були присутні Любов Мошура (с. Прещепина), Віталій Чепіжний (смт. Нові Санжари) – самобутні місцеві поети та композитор -аматор Микола Призов. Спілкування було камерне, але емоційне:  читали багато поезії з легким присмаком ностальгійного смутку та патріотичного спрямування. Піднімали настрій гострі, цікаві та повчальні гуморески С. Листопада. М.Призов співав пісні на слова Л. Мошури.
            Поезія та музика приносять в нашу буденність світлі, дивовижні барви,дарують неповторні  хвилини емоційної  насолоди.