середа, 24 січня 2018 р.

Словами вишиваю Україні перемогу…

З Україною в серці я живу і борюсь
І в нерівному герці не зломлюсь, не скорюсь.
Й на задимленім полі за свободу в бою
Я подякую долі за сміливість мою,
Бо моя Україна – не просто земля –
Сторона солов'їна, Батьківщина моя!

Разом із одинадцятикласниками  Новосанжарського НВК була проведена поетична година «Словами вишиваю Україні перемогу…», на якій презентували чергову збірку поетеси та просвітянки, нашої землячки Ганни Демиденко «З Україною в серці». Поезія Г. Демиденко – це ода Батьківщині, її природній красі та духовному багатству, глибині та неповторності народних звичаїв і традицій, людям – свідомим українцям,найріднішим дітям України,що стали на її захист від російської агресії. Війна – це розплата за наше нерозуміння важливості мати свою національну державу, переконана авторка. Та в той же час поезія Г. Демиденко життєствердна: вона впевнена,що з жорстоких випробувань  ми вийдемо духовно зміцнілими і утвердиться Україна майбутнього – єдина, суверенна, вільна, економічно сильна, красива своїми культурними надбаннями.
Учні декламували вірші поетеси,прозвучала пісня Миколи Призова «Моя мрія» на слова Ганни Петрівни. Всі почули,яка запашна та мелодійна мова України, як вправно володіє словом авторка.
У кожної людини життя складається  по-своєму, кожен малює свій життєвий орнамент і співає свою пісню. І у кожного – це соло. Для Ганни Петрівни «життя – це постійні пошуки себе у цьому справді надскладному світі, де радість піниться і де гірчить журба, і шаленіє від кохання серце.»
Бажаємо Ганні Петрівні творчого натхнення,нехай її Доля буде щедрою на здоров'я та вишиває її життєвий рушник лише сонячними, барвистими кольорами! Чекаємо нових поетичних збірок та обіцяємо цікаві, оригінальні  презентації!























субота, 6 січня 2018 р.

Христос народився! Славімо його!


2018 рік - Рік Василя Стуса

Васи́ль Семе́нович Стус (6 січня 1938, село Рахнівка, Гайсинський район Вінницька область — 4 вересня 1985, табір ВС-389/36-1 біля села Кучино, Пермський край, РРФСР) — український поет, перекладач, прозаїк, літературознавець, правозахисник. Один із найактивніших представників українського культурного руху шістдесятників. Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1991), Герой України (2005, посмертно).

Синові 

Редьярд Кіплінґ  – Синові
(в перекладі Василя Стуса)
Коли ти бережеш залізний спокій
всупір загальній паніці й клятьбі,
коли наперекір хулі жорстокій
між невірів ти віриш сам собі.
Коли ти вмієш ждати без утоми,
обмовлений, не станеш брехуном,
ошуканий, не піддаєшся злому
і власним не хизуєшся добром.
Коли тебе не порабують мрії,
в кормигу дум твій дух себе не дасть,
коли ти знаєш, що за лицедії —
облуда щастя й машкара нещасть.
Коли ти годен правди пильнувати,
з якої вже зискують махлярі,
розбитий витвір знову доробляти,
хоча начиння геть уже старі.
Коли ти можеш всі свої надбання
поставити на кін, аби за мить
проциндрити без жалю й дорікання —
адже тебе поразка не страшить.
Коли змертвілі нерви, думи, тіло
ти можеш знову кидати у бій,
коли триматися немає сили
і тільки воля владно каже: стій!
Коли в юрбі шляхетності не губиш,
а бувши з королями — простоти,
коли ні враг, ні друг, котрого любиш,
нічим тобі не можуть дорікти.
Коли ти знаєш ціну щохвилини,
коли від неї геть усе береш,
тоді я певен: ти єси людина
і землю всю своєю назовеш.


четвер, 4 січня 2018 р.

Любіть Україну

Володи́мир Микола́йович Сосю́ра (25 грудня 1897 [6 січня 1898], ст. Дебальцеве, Катеринославська губернія, Російська імперія — 8 січня 1965, Київ, Українська РСР, СРСР) — український письменник, поет-лірик, автор понад 40 збірок поезій, широких епічних віршованих полотен (поем), роману «Третя Рота», бунчужний 3-го Гайдамацького полку Армії УНР. Належав до низки літературних організацій того періоду — «Плуг», «Гарт», «ВАПЛІТЕ» та ін.