пʼятниця, 30 вересня 2016 р.

Їх імена окраса краю

Бібліотека продовжує знайомство з літературною творчістю наших земляків. Цього разу барвистого осіннього дня відбулася зустріч з поетом Віталієм Чепіжним -  членом літературного клубу «Джерело» районної бібліотеки. Поетичну годину організували і провели бібліотекар районної бібліотеки Тамара Паттієва та бібліотекар Медичного центру «Нові Санжари» Людмила Гладкевич.









































пʼятниця, 23 вересня 2016 р.

Заходи ЦРБ на жовтень 2016 р.

Виставка – персоналія «Іван Багряний – титан українського духу» (01.10 – 28.10/16 р.)
Презентація книги:  Леонід Полтава . «1709». Історичний роман. - ЦРБ 05.10/16 р. 10.30 год
 Виставка-вітрина  «Їх полонив живопис, примусивши служити Вічному…» (08.10 – 30.10/16 р.)
Виставка - вернісаж «Світ мовою фарб» - ЦРБ  (09.10 – 15.10/16 р.)
Презентація книги «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк» Укладач Надія Гринь. /День захисника України 13.10 – о 10.30 год.
Книжково-ілюстративна виставка «Нащадки славних запорожців»/ День захисника України (10.10 – 30.10)
Ювілейна виставка  «Іван Драч. Література. Кінематограф. Політика» / 80 років від дня народження Івана Федоровича Драча (1936), українського поета, перекладача, кінодраматурга, громадського і політичного діяча, лауреата Шевченківської премії (1976)
Поетична година «Душа живе своїм законом…» / До 80 річчя від дня народження Івана Федоровича Драча 23.10., 13. 30 год.
Виставка - перегляд: «Україна в період Другої світової війни». (28.10 – 01.11)
Постійно діють книжкові виставки:
  «Ми – ровесники своєї Батьківщини і відстоїмо її…»
  «Їх імена окраса краю» краєзнавча літературна виставка
  «Вивчай мову -  пізнавай світ» /Рік англійської мови в Україні
  «Його життя - вогонь і боротьба» (160 років від д. н.  І. Франка)
  «Моя Україна – це свобода» /25 років Незалежності


середа, 14 вересня 2016 р.

Великий українець. Історична година.


 «Завдяки історичній пам’яті людина стає особистістю, народ − нацією, країна – державою».
/ М.Грушевський
Пригадаймо славну історію українського народу, борців за її волю і незалежність. Цими вересневими днями – 15 вересня відзначаємо 150 – річчя від дня народження Михайла Грушевського. Указом Президента України оголошено проведення у вересні 2016 року Днів Михайла Грушевського в Україні та виготовлення і введення в обіг ювілейної монети.
Михайло Грушевський: хто він? Професор історії, організатор української науки, політичний діяч та публіцист, голова Центральної Ради, академік та автор понад 2000 наукових праць. Громадяни, які народилися і стали дорослими в уже незалежній Україні, сприймають Михайла Грушевського як батька-засновника національної державності. Його монумент — неподалік від резиденції Центральної Ради, тепер — Будинок вчителя на вулиці Володимирській у Києві. Його іменем названо вулицю, на якій розташовано Верховну Раду і Кабінет Міністрів України. Його портрет Національний банк України зобразив на 50-гривневій купюрі.
 -  сказала у вступному слові бібліотекар читальної зали районної бібліотеки Науменко Наталія.
 Бібліотекар абонементу Галина Федорець ознайомила з електронною презентацією  «Маловідомі факти життя і творчості Михайла Грушевського». За вимріяним образом "великої людини" десь губиться син, брат, чоловік, батько, схильності, звички та страхи, що сформувалися іще у дитинстві і загострилися на схилі літ…
 На становлення особистості М. Грушевського значний вплив мала родина: «Із покоління в покоління Грушевські вірно служили Україні, а ряд представників цього коліна досяг в її історії помітного місця. Їх діяльність відбувалася головне в церковно-релігійній сфері та національній історії і позначена просвітницькими ідеалами».
Якось юнаком Михайло вичитав, що у 1866 році, у рік його народження, з друку не вийшло жодного видання українською. У Тифлісі він дав собі "Ганнібалову присягу": написати 100 книжок, щоб у стократ перевершити ту прогалину. Закінчуючи навчання у Київському університеті, Грушевський написав роботу "Історія Київської землі від смерті Ярослава Мудрого до кінця XIV віка" — неймовірний приклад працездатності і працьовитості! Язик не повертається назвати цю роботу "дипломною": 520 сторінок!
У день розгону Центральної Ради 30 квітня 1918 року, на її неодмінного голову і Президента скоять замах. На Грушевського накинувся із багнетом якийсь молодик. Багнет не зачепив професора, але поранив його дружину — Марію Сильвестрівну. Грушевський був шокований. Смерть матері і замах на дружину зробили з релігії — культ. 
По тій больовій точці Грушевського битимуть з особливою насолодою. Навесні 1931 року 65-річного академіка заарештували вдруге. Грушевському погрожували, що в разі, коли він не визнає своєї участі у антирадянському "Українському національному центрі", його доньку Катерину, кохану "Кулюню" зашлють на Соловки.
За три роки до смерті, під час чергової "сповіді" у ГПУ літній академік констатуватиме: "Я не належу до породи героїв…"
Бібліограф Світлана Материнко презентувала книжково-ілюстративну виставку-персоналію «Вірний син свого народу», ознайомивши з виданнями праць М. Грушевського які є в районній бібліотеці, матеріалами та книгами, присвяченими його життю і діяльності. Цікавим  стало повідомлення про роман Ю. Хорунжого «Вірую», що висвітлює життя історика в Москві під наглядом НКВД, про його вірних помічниць – дружину і доньку – та версії загибелі Грушевського.


вівторок, 13 вересня 2016 р.

Сучасна концепція діяльності публічної бібліотеки. Завдання на наступний рік.



Із вступним словом «Організація роботи бібліотек на сучасному етапі» звернулася до присутніх  директор  ЦБС Нездойминога В. В., виділивши ключові завдання бібліотек системи на сучасному етапі:
Робота бібліотеки на сучасному етапі неможлива не лише без фондів і читачів, але й без нової техніки та новітніх технологій. На жаль, не всі бібліотеки забезпечені комп’ютерною технікою та мають можливості користуватись Інтернетом. Сьогодення вимагає комп’ютеризації та інтернетизації всіх сфер діяльності. Бо хто не володіє комп’ютером, не вміє «ходити» по Інтернету, той зупинився в своєму розвитку у вчорашньому дні й не має перспективи повної самореалізації в майбутньому. Це стосується не лише користувачів, а й самих бібліотекарів.
Стратегічним завданням бібліотеки стає створення комфортних умов для читачів, атмосфери неформального спілкування.
Щоб поставити роботу бібліотеки на належний рівень, має змінитись і сам бібліотекар, змінити своє ставлення до роботи і до себе особисто. Пам'ятайте, що успіх у роботі залежить від особистості кожного з вас.

субота, 10 вересня 2016 р.

Богдан Ступка: митець і людина

«Треба вміти робити добро і не чекати, що тобі хтось за це подякує».
27 серпня виповнилося  75 років від дня народження видатного українського актора театру і кіно, діяча української культури, Героя України Ступки Богдана Сильвестровича. Більше 30-ти років Богдан Ступка виходив на сцену одного з найкращих театрів України – ім. І.Франка, і понад 10 років керував ним. Зіграв близько сотні ролей у кіно і стільки ж на сцені.
Стрічки "Білий птах із чорною ознакою", "Молитва про гетьмана Мазепу", "Чорна рада" у золотому фонді українського кіно. Одна з найвідоміших його ролей – Тарас Бульба в екранізації відомого роману Миколи Гоголя.

Районна бібліотека присвятила йому мистецьку годину «Богдан  Ступка: митець і людина». Бібліограф Материнко Світлана, та бібліотекар Науменко Наталія ознайомили  читачів  з життєвим і творчим шляхом  митця, та продемонстрували уривки з фільмів за його  участю.



пʼятниця, 2 вересня 2016 р.

Чудові квіти у техніці канзаші. Майстер-клас

Що таке канзаші ( в іншій транскрипції – кандзасі)? (Дослівний переклад:  квітка на шпильціМожливо, ви вже не раз бачили чудові прикраси для волосся і одягу, зроблені із штучних квітів. У цієї краси є назва - канзаші цумамі. І, як уже зрозуміло це японське мистецтво створення дивовижних прикрас для волосся і аксесуарів з тканини, що сягає своїм корінням у 18 сторіччя. У теплу пору року жінки прикрашали волосся живими квітами . Однак довгим життям такі прикраси похвалитися не могли . І вони знайшли можливість прикрашати своє волосся штучними квітами. З непомітних повсякденних і, наівть «сірих» предметів практичні японці роблять справжні шедеври. Адже жінки країни висхідного сонця , відомі всьому світу своїм витонченим яскравим етнічним стилем . Їх, такий впізнаваний і складний, але в той же час надзвичайно красивий образ складається з безлічі деталей : одяг , макіяж, зачіска,  аксесуари . Найбільшу увагу японки приділяють квітковим прикрасам. Прикраса, зроблена власноруч -  єдина і неповторна. Тому такий виріб дуже цінується і користується попитом. Якщо розібратися, як робити канзаші, то стає ясно, що це зовсім не складно.




Майстер – клас виготовлення таких прикрас підготували і провели бібліотекар читальної зали Науменко Наталія та читачка районної бібліотеки і рукодільниця Євгенія Науменко. Учасники дізналися багато про техніку виготовлення канзаші та про її цікаву історію, різні види і візерунки канзаші, що вони символізують, як правильно поєднати елементи виробу, щоб прикрасити свій одяг і зачіску. Навчилися елементів самостійного  виготовлення прикрас.