середа, 30 грудня 2015 р.


150 років від дня народження Редьярда Кіплінга (1865-1936)

 англійського поета і прозаїка, лауреата Нобелівської премії з літератури (1907) «за велику фантазію та зрілість ідей».
Редьярд КІПЛІНҐ (в перекладі Євгена Сверстюка)
ЯКЩО
Як вистоїш, коли всі проти тебе—
Упали духом і тебе кленуть, і
Як всупереч усім ти віриш в себе,
А з їх невіри також візьмеш суть;
Якщо чекати зможеш ти невтомно,
Оббріханий — мовчати і пройти
Під поглядом ненависті, притому
Не грати цноти ані доброти;
Як зможеш мріять —
в мрійництво не впасти,
І думать — не творити думки культ,
Якщо Тріумф, зарівно як Нещастя,
Сприймеш як дим і вітер на віку;
Якщо стерпиш, як з правди твого слова
Пройдисвіт ставить пастку на простих, 

вівторок, 29 грудня 2015 р.

Передріздвяний подарунок для бібліотек від районної влади.

Наприкінці грудня  ми змогли закупити книг на 10 000 грн. Це книги для дорослих і дітей українських авторів і зарубіжна література в українському перекладі.  
До вашої уваги декілька книг із списку:


Дія роману починається в Аеропорті й розгортається похвилинно протягом останніх п’яти днів понад 240-денної облоги. Хоча роман заснований на реальних фактах, усі персонажі — плід художнього вимислу, як і назва Аеропорту. У книзі багато персонажів, багато переплетених драматичних сюжетних ліній. Роман не тільки і не стільки про війну. Він і про любов, про зраду, пристрасть, ненависть, лють, ніжність, відвагу, біль і смерть. Іншими словами, про наше сьогоднішнє й учорашнє життя.






Збірник вибраних праць М. І. Костомарова, названий за його відо­мою монографією «Слов’янська міфологія», містить найважливіші до­слідження його з фольклористики, літературознавства, а також окремі публіцистичні виступи, що мають безпосереднє відношення до історії української культури.











Їм закидають масові вбивства вчителів. бандерівцям місце в ГУЛАГу, де вони... можуть бути корисними. Замість скніти в таборах ватажок повстанців Данило Червоний наводить там лад! І нехай він планує втечу, йому, героєві чи бандиту, єдиному до снаги приборкати ув`язнених злодіїв. Як це було, розкажуть три свідки: міліціонер, чекіст і ворог народу. не шукайте Червоного ані серед мертвих, ані серед живих, шукайте серед овіяних легендою!










пʼятниця, 25 грудня 2015 р.

Новий рік на порозі


















Ялинка побажань в інтернет-пункті









Новорічна виставка в читальній залі ЦРБ.        
                           


Ялинка в Лівенській бібліотеці

четвер, 24 грудня 2015 р.

Гурт «Родовичі»


24 грудня відбувся звітний концерт фольклористичного гурту «Родовичі» під керівництвом Віталія Тарасюка. Вони виконують автентичні пісні полтавського краю. Пісня об'єднала учасників різного віку. Головний меседж гурту: «Як дерево міцне своїм корінням, так і сила, і дух народу в збереженні звичаїв, традицій предків»

Свою творчу діяльність колектив розпочав в стінах бібліотеки, адже всі учасники –її  активні користувачі  і партнери багатьох масових заходів. 






























четвер, 17 грудня 2015 р.

Поезія народжується серцем…

Сьогодні відбулася презентація нової збірки поетеси з Новосанжарщини Ганни Демиденко «Вони умирали двічі». Усі її книги сповнені філософських роздумів і переживань за долю людей рідного краю. А ця збірка особлива: в ній події минулого  перегукуються з подіями теперішніми – настільки болить поету наше гірку воєнне минуле і трагічне сьогодення…
У вступному слові сама авторка говорить: «Присвячую моєму батькові Петру Григоровичу Ходаку, учаснику війни 1939-1945 рр, та героям України 1914-1915 рр.»
Горить земля і плавиться під «Градом»,
Шокує світ і пам'ять новина…
Життя синів найкращих знову краде
Неоголошена підступна ця війна.

 Це поетична історія війни на сході держави з весни 2014 р і по цей час. В скорботному списку серед загиблих героїв цієї війни чільне місце займають і наші земляки: Віктор Ходак (с. Шедієве), Олександр Мокляк (смт.Нові Санжари), Ігор Ярмош (с. Писарівка), Василь Писаренко (с. Коби).

















пʼятниця, 11 грудня 2015 р.

Роль публічних бібліотек у формуванні національної свідомості і патріотичних почуттів користувачів в умовах сьогодення

 За такою темою у центральній районній бібліотеці 11 грудня відбувся семінар  бібліотечних працівників Новосанжарської ЦБС. Бібліотеки стають інформаційною основою та своєрідними символами державної незалежності і самобутності. Як новий інститут державності вони орієнтовані на здійснення функцій, які умовно можна охарактеризувати як функції «національної пам’яті». Тому на семінарі розглядалися такі актуальні питання:




1.  Бібліотека в умовах концептуальних змін суспільства і основні напрямки діяльності бібліотек.  - (директор  ЦБС В.В. Нездойминога)
2. Сучасні тенденції, проблеми, нестандартні підходи до організації  роботи з користувачами в питаннях формування національної свідомості, патріотичних почуттів. «З Україною в серці» - патріотичний проект ЦБС. (Методист ЦРБ Л. Бесараб)





пʼятниця, 27 листопада 2015 р.

1933 –й в одній хвилині

27 листопада працівники районної бібліотеки разом з учасниками молодіжного літературного клубу та членами організації «Сокіл» провели флешмоб на головній площі селища «1933 –й в одній хвилині», щоб нагадати мешканцям селища про трагічну дату українського народу Голодомор 1932 – 1933 рр. Висловити сподівання, що громада не забуде про жалобні заходи і люди запалять свічу памяті 28.11. …











28 листопада приєднайся до загальнонаціональної акції "Запали свічу пам`яті"


Голодомор : людський вимір трагедії

28 листопада – День пам’яті жертв голодоморів.

Це щорічний національний пам'ятний день в Україні,
що припадає на четверту суботу листопада.
 
Цього року День пам’яті жертв голодоморів
проходить під гаслом « Щоб світ знав».
  Вшановуючи пам'ять мільйонів вбитих геноцидом, цього року ми особливо згадуємо ЛЮДЕЙ ПРАВДИ – тих, хто не боялися говорити та писати про Голодомор навіть у часи, коли це могло коштувати життя.
     Це – журналісти, громадські діячі, політики і звичайні українські селяни, які публікували статті, записували побачене у своїх щоденниках чи просто робили фото.
     Вони вірили, що зафіксована ними правда важлива для протистояння злу, яке вбиває мільйони людей.
     Завдяки їх зусиллям вдалося зберегти інформацію про один із найстрашніших злочинів в історії людства – Голодомор


середа, 18 листопада 2015 р.

Доля, намальована пензлем

У цьому році виповнилося 115 років від дня народження нашої видатної землячки, народної художниці Катерина Білокур (родом із села Богданівки Пирятинського повіту Полтавської губернії (нині це Яготинський район Київщини).

Бібліотекарі центральної бібліотеки Материнко Світлана та Науменко Наталія  разом з працівниками територіального центру влаштували цікавий відеовернісаж  присвячений  знаменитій художниці.

Катерина Білокур, яку сам Пабло Пікассо назвав геніальною, малювала квіти, якими захоплювався увесь світ. І при цьому вона все життя провела у скруті, не отримала навіть початкової освіти — самостійно оволоділа грамотою. Після невдалих спроб вступити спочатку до Миргордського художнього – керамічного технікуму, а пізніше до Київського театрального технікуму Катерина Білокур починає опановувати ремесло художника сама.
Мистецтвознавці порівнюють картини Катерини Білокур із роботами відомих голландських живописців
«Божа іскра», «талант», «непересічна особистість»... — ці слова нерідко звучать у контексті з іменем Катерини Білокур. 
Наша талановита землячка Катерина Білокур за самовідданий труд на ниві мистецтва нагороджена Орденом «Знак Пошани», а 1956 року одержала звання народної художниці України.
Про просту колгоспницю з глибинки Полтавської губернії, обдаровану незвичайним художнім талантом, світ таки заговорив. Їй споруджені пам’ятники, відкриті галереї, названі її ім’ям. У Києві і в Полтаві є вулиці, названі на честь Катерини Білокур.

У Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка є лише чотири картини Катерини Білокур: «Квіти в тумані», «Квіти», «Пшениця, квіти, виноград» і «Півонії».





понеділок, 9 листопада 2015 р.

Радіодиктанту національної єдності 15 років

Мовний флешмоб «Радіодиктанту національної єдності - 15 років» у центральній районній бібліотеці.




Іду. І поруч твердо крокує честь – мій секундант…

8 листопада у читальній залі районної бібліотеки відбулася чергова зустріч літературно-молодіжного обєднання «Товариство Вільних Духом». Цього разу вирішили обговорити величну постать Бориса Олійника, який нещодавно святкував солідний ювілей. Хотіли  глибше відчути таїну Олійникового Слова, ознайомитися з маловідомими сторінками біографії, відкрити як людину, як громадянина, як Поета. Читали вірші, обговорювали їх, занурюючись в їх філософську глибину.  
Сильні – не доводять своєї сили, славні – не просять на славу: «тяжчого ж, брате видовища в світі нема ані ж поет, що старцює під вікнами слави» / Б.Олійник






























пʼятниця, 6 листопада 2015 р.

Всеукраїнський диктант національної єдності

Що? Всеукраїнський диктант національної єдності.
Де? 
Читальна зала Новосанжарської районної бібліотеки.
Коли? 9 листопада, початок о 10.10.

9 листопада 2015 року, у День української писемності та мови, відбудеться написання Всеукраїнського диктанту національної єдності.
Цю унікальну акцію Національна радіокомпанія України започаткувала ще у 2000 році. Відтоді щороку українці — від великого до малого — можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще — продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці спілкувалися українською мовою і зберегли її для нащадків.
Цьогоріч диктант транслюватимуть не лише по радіо, а й по телебаченню. Радіодиктант також уперше матиме статус міжнародного.
Кожен охочий може долучитися до акції та написати диктант просто біля приймача.  Далі — за бажанням — можна відправити роботу на Українське радіо для перевірки, а можна дочекатися, поки текст з’явиться на сайті чи буде підбито підсумки в прямому ефірі, та перевірити власноруч. Надсилати можна традиційні, паперові листи, і в електронному вигляді.
Радіодиктант — це дуже простий і доступний кожному жанр колективної творчості,
він єднає усіх незалежно від віку, освіти, життєвого досвіду чи соціального статусу,
дарує особливе відчуття причетності до творення спільної справи. Писати радіодиктант можна будь-де і будь з ким!
Р
адіодиктант змушує наші серця завмирати в унісон на кожному розділовому знакові.
Пишемо радіодиктант 9 листопада. Початок телерадіомарафону — о 10.10 год, написання тексту диктанту — об 11.00 год.
Трансляцію здійснюватимуть Перший канал Українського радіо (УР-1), канал радіо «Культура» (УР-3) та телеканал «UA Перший».
Приєднуйтеся! Ми не перевіряємо грамотність, а єднаємося навколо мови!

Запрошуємо усіх охочих долучитися до написання радіодиктанту.

четвер, 5 листопада 2015 р.

Кращий бібліотекар області.

Вітаємо завідуючу відділом обслуговування районної бібліотеки Паттієву Тамару Іванівну з перемогою у конкурсі кращий бібліотекар області.
















вівторок, 3 листопада 2015 р.

Сучасна бібліотека

Новий час вимагає нових підходів в бібліотечній роботі, а також  постійного навчання.  Сьогодні відбувся семінар – тренінг  «Бібліотека: інноваційні ідеї для розвитку», який провели для бібліотекарів району провідні спеціалісти Полтавської обласної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського Чорноволенко Любов Іванівна та Співак Валентина Іванівна.






Слухачі ознайомилися з новими методами в організації бібліотечного середовища, інноваційними формами масової роботи з користувачами.



Було цікаво в моделюванні різних ситуацій роботи бібліотеки : «Бібліотекар – користувач: особливості спілкування».