вівторок, 25 жовтня 2016 р.

Яблука доспіли – яблука червоні

21 жовтня любителі яблук у всьому світі відзначають Всесвітній День яблук. Яблуня – найпопулярніше фруктове дерево, тому і заслуговує на таке свято. Восени багатий врожай яблук символізує достаток та благополуччя української родини.
У Лівенській сільській бібліотеці було проведено бібліотечний уікенд  під назвою «Яблука доспіли – яблука червоні», присутні дізналися про цікаві факти святкування Дня яблука в інших країнах, декламували вірш М. Рильського «Яблука доспіли», який нагадав про соковиті дари осені. Відвідувачі з задоволенням скуштували солодкий пиріг з яблуками та ароматний трав’яний чай.  
 






пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

План заходів на листопад 2016 року

Засідання літературного клубу «Товариство вільні духом»  «О, Вкраїнські герої! Співають вам  славу тихі води і ясні зорі…» засідання літературного клубу «Товариство вільні духом»  6.11.2016 (читальна зала)
Мистецька година   - М. Вінграновський – Божий дар української культури «Голос століття: Публіцист. Меценат. Художник. Актор. Поет.» - 8.11.2016 (читальна зала)
Презентація книги «Дорога в безсмертя; Дмитро Коряк.» 15.11.2016 (Новосанжарський НВК)
Флешмоб  - Революція гідності –21.11.16
Флешмоб  - «Знаю. Пам’ятаю. Бережу. Я – Україна» 25.11.2016
Книжкова виставка – перегляд  - «Свята правда  - мова золота» - 9.11.2016
Перегляд літератури  - «Є Свобода – буде Україна» - 16.11.16
Книжкова виставка   - «Історія у світі сьогодення» - 20.11.16
Постійно діють книжкові виставки:
«Ми – ровесники своєї Батьківщини і відстоїмо її…»
«Їх імена окраса краю» краєзнавча літературна виставка
«Вивчай мову -  пізнавай світ» /Рік англійської мови в Україні
«Його життя - вогонь і боротьба» (160 років від д. н.  І. Франка)
«Моя Україна – це свобода» /25 років Незалежності




четвер, 20 жовтня 2016 р.

Презентація фото поеми «Війна і мир»

20 жовтня було презентовано фото поему «Війна і мир» знаного в Україні та за її межами фотохудожника і журналіста з м. Кобеляки Костянтина Бобрищева. На  зустрічі з новосанжарцями (учнями Новосанжарського НВК, просвітянами, бібліотекарями та користувачами бібліотеки ) був сам автор, який наголосив, що ця зустріч за два місяці дев’тнадцята і для нього особливо відповідальним та почесним є спілкування з земляками. Презентація пройшла емоційно – насиченою (демонстрація фотографій на екрані супроводжувалась коментарями автора) бо на 255 сторінках фотокниги автор втілив відому істину «Війна – горе, яке стосується кожного». Бібліотека багато працює в плані виховання громадянина  - патріота України, який поважає та цінує культурне та історичне минуле свого народу і готовий самовіддано захищати і розбудовувати Українську державу.
Довідка: Національна спілка фотохудожників України за підтримки Міністерства культури України провела Першу міжнародну культурно – мистецьку акцію «Українська фотокнига – 2016», яка відбувалася з травня до вересня 2016року. До участі в конкурсі запрошувалися фотографи та дизайнери, які взяли участь у таких номінаціях – друкована фотокнига, електронна фотокнига та фото буклет.
Золоті медалі (друковані видання) отримали: автор більше ніж 100 фотокниг Василь Пилип’юк за роботу «Світовідчуття епохи» та полтавський фотохудожник Костянтин Бобрищев «Війна і мир».

Фотопоема «Війна і мир» Костянтина Бобрищева побачила світ у Полтаві. ЇЇ видрукувало видавництво «АСМІ» коштом обласного бюджету , згідно з Планом випуску соціально значущих видань.

субота, 15 жовтня 2016 р.

Презентація книги «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк»

 Війна забирає найдорожче - життя українців - поважних віком і молодих, батьків, братів, синів, доньок. Гинуть українці на війні, але герої не вмирають, бо залишають по собі щемну пам’ять: гарний спомин, добре слово, щирі емоції. Ми , нині сущі, маємо перед тими, хто пішов за вічну межу на бранному полі, величезний обов’язок пошанування.
13 жовтня в Лелюхівській школі відбулась патріотична година присвячена Дню захисника Вітчизни. Були запрошені воїни АТО - Мася Євген, Назаров Рустамджон, Чубаров Олександр та рідні воїнів, які зараз знаходяться в АТО.
Для гостей і запрошених діти з учителем історії Двірною В. Г. підготували літературно - музичну композицію.      
Бібліотекар Лелюхівської сільської бібліотеки Поставна В. І. провела презентацію книги Н. Гринь «Дорога в безсмертя: Дмитро Коряк» , де ознайомила всіх з короткою, але яскравою біографією Дмитра Коряка. Зачитала спогади мами, однокласників, однокурсників, побратимів про Дмитра, та запросила до бібліотеки всіх бажаючих прочитати книгу, адже вона створена для всіх людей, що люблять Україну. Діти вручили гостям квіти, а Олександр Чубаров подарував школі бойовий прапор з підписами воїнів. Діти спілкувалися з воїнами, цікавились їхнім життям в армії.

середа, 12 жовтня 2016 р.

Бібліотекар року 2016

На початку жовтня Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара зустрічала Всеукраїнську науково-практичну конференцію "Національно-патріотичне виховання молоді як стратегічний напрям діяльності бібліотеки".
У конференції взяли участь представники Міністерства культури України, Державної бібліотеки України для юнацтва, Полтавської облдержадміністрації, директори обласних бібліотек для юнацтва, директори ЦБС,представники бібліотек об’єднаних територіальних громад Полтавської області.
Основні питання, які розглядалися на конференції:
§  українська держава сьогодні і бібліотеки;
§  національно-патріотичне та громадянське виховання бібліотечними засобами;
§  моделі бібліотек в умовах децентралізації державного управління;
§  бібліотеки для юнацтва, молоді як осередки інформування про реформи у державі та забезпечення суспільної підтримки змін.
Надзвичайно приємною новиною стало оголошення результатів обласного конкурсу професійної майстерності «Бібліотекар року Полтавщини» : друге місце зайняла наша колега, бібліотекар Кустолівської сільської бібліотеки філії Новосанжарської централізованої бібліотечної системи – Гура Людмила Миколаївна.
Колектив Новосанжарської ЦБС вітає Людмилу Миколаївну. 

                                          
 


вівторок, 11 жовтня 2016 р.

Світ мовою фарб

11 жовтня в Новосанжарській районній бібліотеці відновилася  традиція проведення  виставок картин місцевих художників присвячених Дню художника. Участь у  виставці погодились  взяти художники Ігор Жиздра, Світлана Чорнобай, Сергій Кольба, Юлія Кравченко. 

 Першими відвідувачами святкової виставки були школярі Новосанжарського НВК 9 – В, та 10 – Б класів. Крім перегляду картин учні отримали  пізнавальну інформацію про художників – наших земляків – родину Левицьких з Маячки, які зійшли на вершину світової слави; В. Боровського – блискучого портретиста ХVIII – XIX ст. та інших  талановитих українських художників зі світовими іменами. Родзинкою даного вернісажу було те, що на ньому звучала жива музика.

Бібліотека вбачає своє завдання в тому, щоб виховувати у підростаючого покоління  розуміння прекрасного, адже «Мистецтво змиває пил повсякденності з душі» (Пабло Пікассо).






четвер, 6 жовтня 2016 р.

Життя коротке, мистецтво вічне:

Vita brevis, ars longa/ Гіппократ


Новосанжарська бібліотека запрошує 7 жовтня о 10 год. до читальної зали районної бібліотеки на відкриття виставки - вернісажу новосанжарських художників  «Світ мовою фарб»


  Сергій Кольба - художник

середа, 5 жовтня 2016 р.

1709 рік і вчить і застерігає

Презентація книги Леоніда Полтави «1709» відбулася у районній бібліотеці. З біографією і творчістю письменника коротко ознайомила присутніх Тамара Паттієва – завідуюча відділом обслуговування районної бібліотеки. 
 Історію написання та перевидання книги «1709»  у полтавському видавництві розповів голова Полтавського обласного обєднання «Просвіта» Микола Кульчинський, наголосив на історичних подіях, описаних в романі, і його головну постать – Івана Мазепу. Три століття знищувалася будь-яка память про І. Мазепу. Зачитав уривки з роману, які розкривають ключові моменти подій, що розгортаються в книзі. Звернувся до молодих читачів зі словами: - «Не намагайтеся вирішити проблеми минулого. Просто вивчіть його, щоб не повторювати старих помилок.», закінчивши зустріч цитатою з роману : «На світі є дві найбільші цінності: для людства – Бог, для народу – молодь!»














Сучасний бібліотекар

Сьогодення  вимагає від бібліотекарів компетентності, професіоналізму,  оволодіння та готовності до оновлення знань в галузі інформаційних технологій ,  професійної освіти. Отже,  від того, наскільки працівник бібліотеки усвідомлює роль і місце бібліотеки в сучасному інформаційному світі -  залежить майбутнє бібліотек як інформаційно – просвітницьких, соціальних, дозвіллєвих центрів  громади.
Безперервність професійного навчання стає головною вимогою сьогодення.
Підвищення кваліфікації бібліотечних працівників району здійснюється усіма відділами ЦРБ з урахуванням специфіки їх діяльності. Але основна робота проводиться організаційно-методичним відділом.
Комплексною формою підвищення професійної компетентності усе-таки залишаються семінари-практикуми, семінари-наради, під час яких бібліотечні працівники отримують теоретичні знання і методичні поради з практичним ознайомленням.

Ефективними формами навчання є щомісячні проведення методичних днів.  Групові заняття проводяться щовівторка у формі тренінгу, які супроводжуються переглядом методичних матеріалів, статей з професійних видань, а також наданням індивідуальних консультацій з різних питань бібліотечної роботи - «Основи комп’ютерної грамотності»,
«Організація доступу до інформації органів державної влади України в бібліотеках», «Основи роботи в Інтернеті». Такі форми заняття є надзвичайно дієвими тому, що коли фахівці збираються разом для вирішення спільного завдання, розвиваються їхні здібності і змінюється відношення до справи.












Одним з важливих напрямків методичної діяльності залишається мотивація подальшого розвитку бібліотекарів через конкурси професійної майстерності, що проводяться щорічно. Конкурс - це найефективніший спосіб стимулювання  творчих починань та інноваційних ідей - «Краща  бібліотека року»., «Кращий бібліотекар року».










Ефективною є практична допомога - виїзди на місця з метою надання консультативної та методичної допомоги з різних питань бібліотечної діяльності та виявлення і поширення серед бібліотек-філій новацій. 









Основна мета  – це допомога бібліотекарям перетворити роботу по обслуговуванню населення на різноманітну, творчу роботу, «знайти своє обличчя» і допомогти не шаблонними рекомендаціями, а індивідуальними, диференційованими порадами, допомогти бібліотекам стати помітними в громаді, «йти на крок вперед», «працювати на випередження», щоб не тільки сьогодні відстояти своє «місце під сонцем», а й завоювати авторитет у суспільстві завтрашнього дня.

понеділок, 3 жовтня 2016 р.

Оголошення

Новосанжарська районна бібліотека запрошує користувачів бібліотеки та жителів селища на презентацію історичного роману Леоніда Полтави «1709».
Захід відбудеться 5 жовтня о 10.30 год. у читальній залі бібліотеки.

субота, 1 жовтня 2016 р.

ЛЕОНІД ПОЛТАВА

(Леонід Едвардович Єнсен-Пархомович)
(1921-1990)
Ім'я Леоніда Єнсена-Полтави (справжнє прізвище Пархомович) більше відоме за межами України, ніж на Батьківщині. Талановитий поет, драматург, перекладач, письменник, публіцист, дитячий письменник, учасник націоналістичного підпілля революційної ОУН на Сумщині, Леонід Полтава як «остарбайтер» був вивезений окупантами до Німеччини. Поет уже ніколи не повернувся а Україну, хоча усіма своїми думами, творчістю, життям прагнув до неї. З часів відомої Полтавської битви 1709 року бере початок історія роду Єнсенів, коли його далекий предок у спілці з українськими вояками гетьмана Мазепи воював за волю України, а після поразки українців уже не повернувся до Швеції, а лишився тут.


Леонід народився 1921 року на Полтавщині, в історичних Ромнах, вчився в Полтаві, Ніжинському учительському інституті. Батько його працював лікарем,
, а мати — учителькою. У сім'ї Єнсенів надзвичайно любили поезію, і насамперед мама. Саме від неньки довідався найбільше Леонід про Україну, її культуру, історію, літературу. Захоплювався поезією і батько-хірург, якого не обминула смертоносна хвиля у тридцяті роки.
Леонід Полтава працював в українських редакціях і радіо Мюнхена, Мадрида, Парижа, Вашингтона... Писав вірші, поеми, новели, балади, пригодницько-фантастичні повісті, історичний роман «1709» (з доби Івана Мазепи), п'єси, лібрето для опер і оперет, кіносценарії...
Леонід Едвардович любив мандрувати. Він побував в Іспанії, Італії, Марокко, Мексиці, на Алясці, у Канаді...
Мабуть, символічним є те, що народився Леонід Полтава 24 серпня 1921 року. Трохи більше року не дожив до свого 70-річчя, а відтак і до проголошення незалежності України, за яку він так довго боровся. Це була його мрія, яку він плекав усе життя, наближав своїм полум'яним словом. Опинившись далеко від рідного краю, цей український інтелігент, великий патріот, прибрав собі ім'я материзни — Полтава — і гідно проніс його над світом.                                                         

 Ольга Лубська, Микола  Аркас, Леонiд Полтава, Галина Крусь. США.