понеділок, 30 квітня 2018 р.

Odarka Bilokon - серед лауреатів літературного конкурсу видавництва Смолоскип

Вчора відбулася церемонія нагородження переможців літературного конкурсу видавництва Смолоскип.
Ми раді, що серед цьогорічних лауреатів є і випускники Litosvita 🎉

Щиро вітаємо Odarka Bilokon - новосанжарку та користувачку нашої бібліотеки, друга літературного клубу" Творча Молодь Новосанжарщини" з визнанням її таланту, бажаємо творчого натхнення та подальших успіхів в письменництві 💚

пʼятниця, 27 квітня 2018 р.

Пам'ятаймо історію отчого краю!

Чергова етнографічна година, яка стосується проблем збереження етнокультурної спадщини території Полісся, що зазнала радіоактивного забруднення в результаті аварії на Чорнобильській АЕС, була проведена для бібліотекарів району. Науковий співробітник Державного наукового Центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф о. Євген Яремчук більш глибоко і детально висвітлив проблеми Чорнобильської Зони. Він наголосив на важливості роботи етнографів, які зберігають традиційну українську культуру Полісся, яка свідчить, що ми жили на цій землі завжди. Саме тому, незважаючи на свою буремну та трагічну історію, наш народ є незнищенний. Наші національні, культурні та історичні цінності вічні. Популяризувати їх – обов’язок кожного громадянина, і бібліотекаря зокрема.



четвер, 26 квітня 2018 р.

Наша землячка Ніна Токова серед лауреатів премії ім.П.Мирного

24 квітня відбулося засідання журі Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного. Вів засідання виконуючий обов’язки голови обласної ради, заступник голови обласної ради, заступник голови журі Анатолій Ханко.
Журі ознайомилося з матеріалами, поданими на здобуття премії, розглянуло творчу діяльність претендентів.
За рішенням журі, лауреатами Премії Полтавської обласної ради імені Панаса Мирного у 2018 році стали:
– у номінації «Література, літературознавство» – Віктор Сердюк, член Полтавської спілки літераторів, редакційної колегії журналу для дітей та юнацтва «Діє-Слово» – за книгу казок «Усі дива трапляються в дитинстві»;
– у номінації «Журналістика, публіцистика» – Василь Деревінський, доктор історичних наук, професор кафедри політичних наук Київського національного університету будівництва і архітектури – за книгу «В’ячеслав Чорновіл: дух, що тіло рве до бою»;
– у номінації «Мистецтво» – Олександр Бабенко, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, викладач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка – за творчий доробок;
– у номінації «Народна творчість, народні ремесла» – Ніна Токова, майстер килимарства, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України – за творчий доробок.
Урочиста церемонія нагородження лауреатів премії відбудеться 11 травня в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.


Пам'ятаймо історію отчого краю!

В Міжнародний День пам’яті Чорнобиля на зустріч з школярами був запрошений науковий співробітник Державного наукового Центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф, нині – настоятель парафії Преображення Господнього с. Нові Санжари о. Євген Яремчук. Цікавою,емоційною та  ілюстрованою була його розповідь про роботу експедицій Центру в 30-ти км Зоні відчуження довкола місця найбільшої техногенної катастрофи за всю історію ядерної енергетики. Концепцією та головним завданням наукового Центру  є збереження етнокультурної спадщини території Полісся, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. Цей край має свою давню історію, традиції, культуру, архітектуру, тому не можна допустити,щоб все це зникло безслідно. Потрібно зберегти пам'ять про культуру  «живого Полісся» , бо це наша історія. «Це неприпустимо, бо так усю Україну пустять під укіс»  (Ліна Костенко)
«Ніяке МАГАТЕ не зрозуміє трагедію цього народу» (Ліна Костенко)
Архівні та фотодокументи, археологічні артефакти, етнографічні експонати про традиційну культуру та побут поліщуків, знайдені під час експедицій до Зони відчуження,  розміщують в постійно діючій експозиції «Пам'ять про отчий край».
Хочете знати історію України, читайте поезію Ліни Костенко!


Цей дощ — як душ. Цей день такий ласкавий.
Сади цвітуть. В березах бродить сік.
Це солов’їна опера, Ла Скала!
Чорнобиль. Зона. Двадцять перший вік.
Тут по дворах стоїть бузкова повінь.
Тут ті бузки проламують тини.
Тут щука йде, немов підводний човен,
і прилітають гуси щовесни.
Але кленочки проросли крізь ґанки.
Жив-був народ над Прип’яттю — і зник.
В Рудому лісі виросли поганки,
і ходить Смерть, єдиний тут грибник.
















пʼятниця, 20 квітня 2018 р.

Ще не було епохи для поетів, але були поети для епох…


Бібліотека  традиційно є місцем зустрічі духовно споріднених людей, затишного і комфортного спілкування.
Цього разу почитати та послухати високу поезію зібралися члени клубу «Суботні зустрічі» та Університету Третього віку.
Хочете пізнати Україну? Читайте поезію Тараса Шевченка та Ліни Костенко!
Саме тому ми і зупинилися на цих двох великих  та величних постатях української літератури та України в цілому.  За словами Євгена Маланюка, коли нації занепадають, Бог посилає їм Поетів і Пророків. Так сталося з Тарасом Шевченком(1814 -1861), коли, здавалося, Україна була  поневолена політично, економічно, духовно Московією на стільки, що   від її колишньої цивілізаційної величі залишилися лише спогади. Тоді досить було однієї людини, щоб врятувати цілий народ, цілу націю.
Так і зараз. У час, коли зневажаються моральні цінності, завдання Генія, –  а Ліна Василівна – моральний авторитет і Геній, який живе серед нас – чітко, ясно і суворо відновлювати  ці моральні цінності. Як ми не чуємо своїх пророків! Ось у Шевченка є вірш: 
Либонь,уже десяте літо,
Як дав я людям «Кобзаря»,
А їм неначе рот зашито…
Л.Костенко  пише:
Прости мені, мій змучений народе,
Що я мовчу, дозволь мені мовчать.
Все сієш, сієш, а воно не сходить ,
І тільки змії кубляться й сичать…
Отже,  Великі спілкуються між собою.
Вони вірили і вірять в Україну.
Дай, Боже, щоб і нам передалась їх віра і любов до нашої Богом даної нам землі!
Не допускай  до себе мислі,
Що Бог готує нам неласку.
Життя людського строки стислі –
Немає часу на поразку.








середа, 11 квітня 2018 р.

Ювіляри року – наші земляки.

На літературній зустрічі гостей бібліотеки ознайомили з ювілярами першої половини 2018 року – нашими земляками – письменниками, поетами, громадськими та науковими діячами, краєзнавцями.
Дехто з присутніх, можливо, вперше почув ім₺я Юрія Горліс – Горського – українського письменника з діаспори, борця за незалежну Україну  у 20-і роки минулого століття та його книгу «Холодний Яр».
Звучала поезія Наталії Баклай – сучасної поетеси з Лубен.
На зустрічі говорили про В. І. Вернадського – природознавця, філософа, автора вчення про біосферу та теорії про ноосферу. Життя та наукова діяльність В. Вернадського пов₺язані  з Полтавщиною і Новими Санжарами.
Зацікавила слухачів інформація про А. С. Макаренка – видатного педагога і письменника, українського письменника і громадського діяча Олеся Гончара, першоієрарха Мстислава, архівіста, краєзнавця В. Н. Жук.
Ім₺я Віктора Ревегука  також  маловідоме для старшого покоління. Його праці розкривають теми, які свого часу були  «закритими». Серед них і історія Української Революції та повстанський рух на Полтавщині,  протибільшовицький Рух Опору у 20- 30 р.р. 20-го століття, історія Голодоморів 1921 – 1923 р.р., 1932- 1933 р.р., 1947 р.; Полтавщина під німецькою окупацією  1941-1943 р.р., організація національно – патріотичного підпілля полтавців та їх життя  у роки німецької окупації.
Не важливо, скільки людині років, вона завжди повинна поповнювати і поновлювати свої знання, особливо, які стосуються історії рідного краю та людей, що працювали для нього і прославили його.

Вивчай! Знай! Люби ! Пропагуй!






вівторок, 10 квітня 2018 р.

Юридична абетка

Робота дистанційного пункту доступу до безоплатної правової допомоги. Надання консультацій відвідувачам бібліотеки.
             
Проводив консультації начальник Новосанжарського бюро правової допомоги Чернуха Андрій Сергйович.



пʼятниця, 6 квітня 2018 р.

Вітаємо переможців конкурсу «ГРАНОСЛОВ»!!!





"Tamara Pattieva: Серед дипломантів у номінації " Визвольна боротьба українців..." новосанжарець Юрій Коцегуб! Новосанжарська бібліотека та літ.клуб Творча Молодь Новосанжарщини вітають Юру з перемогою! Творчої тобі наснаги та здійснення мрій!!!"







Номінація «Визвольна боротьба українців від часів козацтва до сьогодення»:
Дипломанти: 

Юрій Коцегуб Yura Kotsegub (Полтавська область, с. Нові Санжари)
Олена Ковтун (Черкаська область)
Roman Hliebov (Харків)
Номінація «Поезія»:
Переможці:
Олександр Шумілін (Київ)
Оксана Скоц Oksana Skots(Хмельницька область)
Дипломанти:
Iryna Sazhynska Ірина Сажинська (Запоріжжя)
Олеся Міфтахова (Котляр) (Полтавська область)
Олександр Литвиненко (Харків)
Ліна Біла (Snizhana Bila) Сніжана Біла (Дніпро)
Номінація «Проза»:
Переможець:
Кирилл Полищук (Kyrylo Polishchuk) (Кропивницький)
Дипломанти:
Сергій Демчук (Київ)
Олександра Мудрак (Тернопільська область)
Кристина Іванова (Київ)
Вита Зайченко (Дніпро)
Тетяна Боярчук (Львівська область)
Номінація «Літературно-критичні есеї та статті»:
Дипломант: Антоніна Спірідончева(Київ)
Номінація «Переклади»:
Дипломант: Наталя Ткачик (Івано-Франківськ)

Весна іде наповнена чудес... Христос Воскрес!