середа, 27 червня 2018 р.

Українці:ТіХтоПройшлиКрізьВогонь

Уже втретє демонструємо фільм у бібліотечній кінозалі. Цього разу переглянули вартісне уваги кіно - «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» — український художній фільм режисера Михайла Іллєнка.


Знання спонукають задуматися, якою була б наша Україна заможною, квітучою духовно, знаною і шанованою у світі, якби імперія (царська,радянська) не мучила, не нищила наш народ. А у нас справді був народ-богатир: міцний фізично, працьовитий, духовно багатий, віруючий, понад усе любив свободу і вмів відстоювати свою людську і національну гідність. Ми не маємо права не знати цього! Ми не маємо права забути і пробачити нашим ворогам! Бо забути – це значить зрадити память про мільйони закатованих, замучених війнами, голодом, репресіями, терором. Саме кінофільми заставляють нас емоційно переживати історичні події та задумуватися над їх змістом. Важливим є фактор колективного перегляду фільмів, після якого можна обмінятися думками.

Для того, щоб Україна відродилася потрібно, щоб  українська нація повернула собі національну та історичну пам’ять. І тоді Україна стане прикладом економічного і духовного зростання для цивілізованого світу. 

пʼятниця, 22 червня 2018 р.

Витворене Митцями не вмирає.

До фонду нашої бібліотеки нещодавно надійшла нова книга.



Запрошуємо любителів мистецтва і поезії ознайомитися з цим прекрасним виданням.
19 червня помер український політик, поет, прозаїк, драматург, критик часів радянської епохи Іван Драч.
Іван Драч - одна з центральних постатей генерації шістдесятників.
Вічна і славна пам'ять великому українцю Іван Драчу!

середа, 20 червня 2018 р.

Зустріч творчих, молодих, завзятих

Хоча йшов проливний дощ,  який зруйнував наші плани щодо прогулянки на природу, зустріч, як і завше, вийшла цікавою, веселою, затишною. І з родзинкою! Нею виявилася Карина Дашко , яку ми так давно і довго чекали, та її вірші.





вівторок, 19 червня 2018 р.

Плекаємо історичну пам’ять!

Факт того, що наші користувачі знову зібралися на перегляд кінофільму у  читальній залі, говорить про потребу і зацікавленість цим питанням. А ми, в свою чергу, прийняли правильне рішення про просвітництво серед жителів нашої громади  через демонстрацію історичного українського кіно.
Цього разу для перегляду обрали кінофільм «Поводир, або Квіти мають очі» (англ. The Guide) — український історичний драматичний фільм режисера і сценариста Олеся Саніна, в основу сюжету якого покладено мандри Радянською Україною американського хлопчика та українського сліпого музики напередодні та під час Голодомору. Фільм важкий,пекучий, болючий. Але ми мусимо знати історичну правду і не боятися дивитися їй у вічі. Українці повинні прокинутися від історичної сплячки і зрозуміти, що сьогодні на Донбас прийшли «строить там русский мир» нащадки тих, хто катував Івана Кочергу, українських бандуристів – носіїв нашої духовності, розпинав Україну за її інакшість – волелюбство та гідність. Наш споконвічний, стратегічний ворог – біла, червона та сьогоднішня Росія прекрасно знає (жаль, що не всі українці це усвідомлюють!!!), що національні Слово, Пісня,Історія, Гідність і Свобода – це наша самоідентифікація, це наша кровна сутність, це наше «я»!!! Саме тому в усі часи найголовнішим завданням ворога було знищити носіїв цієї духовності, щоб у народу не було ПОВОДИРІВ, і ним, обезголовленим ідейно, легко було управляти.
Наша задача  стукати до розуму і серця тих, хто вважає себе українцем, особливо молодих!  Самоідентифікація  і високий рівень гордості за своє українство – не пафосні слова (просто це як дихати, як вмиватися зранку, як радіти сонечку, як любити своїх дітей і внуків!!!!), а запорука такої потрібної успішності нашої держави в майбутньому.
Маємо надію, що наш кінозал працюватиме традиційно і набере популярності серед мешканців нашого селища. В цьому питанні багато залежить від нас.




понеділок, 18 червня 2018 р.

Юридичні консультації

У бібліотеці начальником відділу Новосанжарського бюро правової допомоги Андрієм Чорнухою проведені консультації  для населення з правових питань.
Однією з провідних тем, яка цікавила присутніх, була проблема дискримінації в молодіжному середовищі в Україні. Всі, хто звернувся за консультацією з питань правової допомоги, отримали фахові відповіді.
Ми вдячні працівникам Бюро правової допомоги за співпрацю.


понеділок, 11 червня 2018 р.

ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ!

Вже не перший рік бібліотеки ЦБС  проводять акцію «ПОДАРУЙ БІБЛІОТЕЦІ КНИГУ». Усі охочі мають змогу долучитися до акції, зробивши свій внесок у збагачення фондів книгозбірні свого краю.
http://nslibraries.at.ua/news/podaruj_biblioteci_knigu/2018-06-05-115

пʼятниця, 8 червня 2018 р.

Бібліотечний кінозал працює!


Нарешті нам вдалося втілити в життя свою давню мрію про демонстрацію українських фільмів у читальному залі нашої бібліотеки!
Для першого перегляду обрали фільм за книгою Андрія Кокотюхи «Червоний». Письменник став також сценаристом стрічки, зняв фільм режисер Заза Буадзе. Надзвичайно драматично-трагічний період, як і вся наша історія.
«Можливо, нам треба менше занурюватися в історію, а вирішувати проблеми сьогодення?» Зрештою не таке вже й провокаційне чи банальне питання. Але ми повинні бути свідомі того, що те, що відбувається з нами, – 100% результат невивченої історії, яка карає нас за невивчені уроки. Саме тому лише знання історії робить нас вільними людьми, які зможуть збудувати собі гідне життя. Людина яка знає свою історію, це зовсім інша людина, ніж та, яка не знає своєї історії. Бібліотекарі прагнуть, щоб у нашому суспільстві домінували люди, які знають свою історію.

Обнадійливо, що на перегляді кінофільму, була присутня молодь.